EGE'DE ÖĞRENCİLER FORMASYON ALARAK MEZUN OLABİLECEK
Tarih: 25.09.2009 Saat: 04:14
Konu: Haberler / Duyurular


 

 EGE ÜNİVERSİTESİNDE DE EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ FORMASYON ALARAK MEZUN OLACAKBİR ÖĞRENCİMİZİN İSTEĞİ:

''YÖK Genel Kurulu, 27 Ağustos’taki toplantısında İstanbul, Atatürk, Uludağ ve Marmara Üniversiteleri’nin başvurularını kabul ederek, bu üniversitelerin Fen ve Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin pedagojik formasyon alarak mezun olmalarının önünü açtı. YÖK’ten onay alan bu üniversiteler, 2009-2010 öğretim yılında, lisans düzeyinde pedagojik formasyon dersi verebilecek.Yök yetkilileri, öğrencilerini öğretmenlik formasyonu ile mezun etmek isteyen diğer üniversitelerin de başvurması halinde olumlu değerlendirileceğini söyledi. ''


Türk dili ve edebiyatı 2. sınıf öğrencisi olarak bu uygulamanın, Türkiye'nin en önde gelen üniversitelerinden biri olan EGE ÜNİVERSİTESİ'nde de hayata geçirilmesini istiyorum. Böyle bir uygulamanın 4 üniversiteyle sınırlı kalınmamasını ve bu haksız duruma bir son verilmesini rica ediyorum."

BİR ÖĞRENCİNİZ

ÖĞRENCİYE CEVABIMIZ:

     Değerli öğrencilerimiz, Ege Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü olarak bölümümüzde FORMASYON VERMEK İÇİN gerekli başvuru yapılmıştır. Üniversitemizde ve bölümümüzde de bu uygulamaya geçilecektir.  

       Not: Bazı öğrencilerimiz  haklı olarak yeni uygulamanın ayrıntılarıyla ilgili  bizlere sorular göndermektedir. Fakat ilgili kurumlara yaptığımız başvuru sonuçlanmadan siz öğrencilerimizi bu konularda aydınlatabilmemiz mümkün değildir. Şimdiden söyleyebileceğimiz tek şey, yönetmeliğin öngördüğü haklardan öğrencilerimizin de yararlanacağı hususudur.

        Saygılarımla.

                                                                         Prof. Dr. Rıza FilizokBu haberin geldigi yer: ::EGE EDEBIYAT::
ege-edebiyat.org

Bu haber icin adres:
ege-edebiyat.org/modules.php?name=News&file=article&sid=517